علت خطای فلزیاب تصویری در چیست؟

  علت خطای فلزیاب تصویری در چیست؟

در مقاله زیر به علت خطای فلزیاب تصویری در چیست؟ میپردازیم:

علت خطای فلزیاب تصویری در چیست؟

در کل ۲ مدل دستگاه طلایاب تصویری وجود دارد:

مدل اول دستگاه های سنسوری هستند که در واقع همان دستگاه های با تکنولوژی GPR هستند و معمولا ساخت کشورهایی اروپایی هستند و از اساس برای مصارف ژئوفیزیک و زمین شناسی طراحی و ساخته شده اند و در مشاغلی مانند تونل زنی ، سدسازی ،ساختمان سازی و زمین شناسی کاربرد دارند ولی متاسفانه در ایران بعنوان دستگاه های فلزیاب و گنج یاب به فروش می رسند !

تنها استفاده ای که در زمینه گنج یابی می توان از این دستگاه ها کرد ، بحث حفره یابی و تونل یابی این دستگاه هاست و تجربه نشان داده هیچ اپراتوری تاکنون نتوانسته با این مدل دستگاه ها در امر گنج یابی به موفقیتی برسد !

بنابراین اگر قصد خرید چنین دستگاه هایی را دارید به حرف فروشنده ها مبنی بر شناسایی فلزات قدیمی توجه نکنید.اگر دستگاهی فلز جدید را شناسایی کند ، فلز قدیمی را نیز با عمق بیشتر شناسایی خواهد کرد ولی اگر فلز جدید را شناسای نکند ، فلز قدیمی را نیز شناسایی نخواهد کرد.
در حالت کلی دلیل اصلی خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری طراحی نشدن آن ها برای کارهای گنج یابی است و بیشتر برای مصارف ژئوفیزیک مناسب می باشند.

نوع دوم دستگاه های فلزیاب و گنج یاب تصویری ، دستگاهای با تکنولوژی پالسی تصویری هستند که در این دستگاه ها بخش اسکن مجزا از قسمت نقطه زنی بوده و ربطی به کارایی دستگاه ندارد .مانند دستگاه Lorenz Z1 و Deep Hunter و Invenio ترکیه که بخش تصویر گیری این دستگاه ها جدا از نقطه زنی آنهاست و هیچ ربطی به کاهش یا افزایش درقدرت عمق زنی یا نقطه زنی دستگاه ندارد.
هم چنین در دستگاههای پالسی داشتن یا نداشتن اسکن همانند ظبط صوت برای اتومبیل است که داشتن یا نداشتن آن دخالتی در عملکرد موتور ندارد.

فلزیاب های امریکایی موجود در ایران با آموزش رایگان

محصولات این مجموعه به دلیل استفاده از قوی ترین سیستم های به روز جهانی و متریال قدرتمند؛ همه در سطح بالایی از عملکرد قرار دارند؛ از این رو افرادی که از این محصولات برای کاوش و ردیابی اهداف خود استفاده می کنند؛ همه به موفقیت بالایی دست یافته اند. قدرت سازگاری بالای این محصولات با انواع شرایط و محیط ها؛ باعث شده است تا این محصولات کاملا مناسب کاوش در شرایط های سخت و دشوار کشورمان گردند.

 

 

محتوا پیشنهادی

فلزیاب AQUAPULSE AQ1B ساخت انگلستان

فلزیاب AQUAPULSE AQ1B ساخت انگلستان

فلزیاب آکواپالس ساخت انگلستان فلزیاب Aquapulse AQ1B ساخت شرکت آکوا اسکن انگلستان است، که به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + پنج =

Call Now Button