فرکانس فلزات در زیر خاک

فرکانس فلزات در زیر خاک

فرکانس فلزات در زیر خاک

فرکانس چیست و چرا فرکانس فلزات در زیر خاک مهم است

قبل از پی بردن به اهمیت فرکانس فلزات در زیر خاک لازم است تا با مفهوم فرکانس آشنا شوید. فرکانس معیار اندازه‌گیری تعداد تکرار یک رخداد در یک یکای زمانی معین است. برای محاسبهٔ فرکانس بر روی یک بازهٔ زمانی ثابت، تعداد دفعات وقوع آن حادثه را در آن بازه می‌شماریم و سپس این تعداد را بر طول بازهٔ زمانی تقسیم می‌کنیم. در سیستم واحدهای SI، برای قدردانی و بزرگ داشت فیزیک‌دان آلمانی هاینریش رودولف هرتز، فرکانس با هرتز (Hz) ؛ که یکای اندازه‌گیری فرکانس موج‌ها است اندازه‌گیری می‌شود. یک هرتز به این معنی است که یک رویداد یک‌بار در هر ثانیه رخ می‌دهد. اهمیت فرکانس فلزات در این است که دستگاه فلزیاب با استفاده از این مشخصه می‌تواند انواع فلزات را از یکدیگر تشخیص داده و به عبارتی فلزات با ارزش را از بی ارزش جدا کند.

فرکانس فلزات در گنج یاب

فرکانس فلزات حاصل از جریان حرکت الکترونی و ایجاد انرژی از میدان الکتریکی و مغناطیسی میباشد که امواج الکترو مغناطیس و تشعشعات را پدید می آورد و موضوعی است که توسط اشخاص و افراد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. فرکانس فلزات یک امر طبیعی در هر نوع فلز میباشد و میزان فرکانس موجود در فلزات به نوع آن فلز بستگی داشته و فلزات با قدمت بالا که در زیر زمین قرار میگیرد دارای فرکانس بالاتری نسبت به یک فلز جدید میباشند و فلزات جدید فرکانس بسیار پایین بصورت فرکانس ساکن دارا میباشند.

هر نوع جسم یا ماده که دارای شرایط مغناطیس و پارا مغناطیس باشد به نسبت خود دارای فرکانس یا موج یا جریان و انرژی و نیرو میباشد. باید توجه داشت که فلزیاب باید بتواند طلا جدید یا فلز جدید را تشخیص داده تا قادر باشد فلز قدیمی را تفکیک نماید و شرایط تشخیص فرکانس طلا یا فرکانس فلزات توسط فلزیاب فرکانسی یا فرکانس القائی یا فلزیاب جذبی یا رادار زمینی دستی با تنظیمات تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تنظیمات وی سی او VCO یا جی ای بی ادیت GEB EDIT انجام شدنی میباشد.

فرکانس کاری دستگاه فلزیاب می تواند بین ۱٫۵کیلو هرتز تا ۱۰۰ کیلو هرتز متغیر باشد. انتخاب بهترین فرکانس کاری دستگاه بستگی به مفدار رسانایی اهداف زیر خاک نیز دارد و به صورت کلی برای دسترسی به عمق بیشتر فرکانس کاری دستگاه باید پایین باشد. برای پیدا کردن  تکه های ریز طلا به یک دستگاه با فرکانس کاری بالا و برای پیدا کردن نقره به یک فلزیاب با فرکانس کاری پایین نیاز دارید. دستگاههای فلزیاب حرفه ای دارای قابلیت تنظیم فرکانس می باشند.

فرکانس فلزات در زیر خاک

ما در اینجا به معرفی انواع سیستم فلزیاب از شرکت معتبر و بزرگ تولید کننده می پردازیم .

 

فلزیاب خارجی ارزان و حرفه ای و اسکنر های تصویری شرکت سان استون آمریکا :

محتوا پیشنهادی

فلزیاب AQUAPULSE AQ1B ساخت انگلستان

فلزیاب AQUAPULSE AQ1B ساخت انگلستان

فلزیاب آکواپالس ساخت انگلستان فلزیاب Aquapulse AQ1B ساخت شرکت آکوا اسکن انگلستان است، که به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + دوازده =

Call Now Button