فلزیاب ضد ضربه

فلزیاب ضد ضربه

فلزیاب ضد ضربه

فلزیاب ضد ضربه در دنیای فلزیاب:
در اواخر قرن نوزدهم بسیاری از دانشمندان و مهندسین دانش خود را بکار گرفتند تا دستگاهی را با قابلیت واکنش نسبت به فلزات اختراع کنند، چنین دستگاهی می توانست در جستجوی معادن ابزاری بسیار کاربردی و کلیدی محسوب شود. فیزیکدان المانیHeinrich Wilhelm Doveسیستم موازنه ی القایی induction balance ابداع کرد که صد سال بعد زمینه ساز تکامل فلزیاب های امروزی قرار گرفت. اولین دستگاه ها بسیار ابتدایی بوده و مصرف باتری بالایی داشتند و میزان عمق نفوذ در ان ها نیز بسیار پایین بود. در ادامه ی سیر تکاملی سیستم های حرفه ای و فلزیاب ضد ضربه طراحان ابتکارات خود را روی نسل های جدید فلزیاب پیاده کرده اند. سیستم موازنه ی القای اصلی ، از دو سیم پیچ مجزا تشکیل شده است که در روی یکدیگر سوار می شوند. کامپس الکترونیک طراحی نوینی در سیم پیچ ها ارائه کرد که در ان دو سیم پیچ به صورت D در کنار هم قرار می گیرند تا یک دایره را تشکیل دهند. این سیستم در دهه ی ۷۰ گسترش وسیعی پیدا کرد اما هر دو نوع هم مرکز(دایره های روی هم) و D شکل(که با نام واید اسکن شناخته می شدند)، طرفداران خاص خود را داشتند.

فلزیاب ضد ضربه در نسل های بعدی:

نسل بعدی یابنده ها، ان هایی بودند که توانایی تفکیک مواد معدنی موجود در بافت زمین را داشتند این قابلیت افزایش عمق جستجو را به دنبال داشت. این سیستم در فرکانس های پایین بهترین عملکرد را در قیاس با انواع قبلی از خود نشان می داد به طوری که بهترین وضعیت عملکرد ان ها در فرکانس های ۳ تا ۲۰ کیلو هرتز بود. بسیاری از فلزیاب های رایج در دهه ی ۷۰ قابلیت تعویض کارکرد از حالت تفکیک کننده به حالت معمولی را داشتند تا کاربر بتواند به دلخواه خود تنظیمات را تغییر دهد. در نسل های بعدی فلزیاب های پیشرفته تری عرضه شدند که فلزیاب ضد ضربه بودند و قادر بودند میان عمق جستجو و قدرت تفکیک تعادل برقرار کرده و قدرت سیستم را به حداکثر برسانند.بعضی افراد ابراز مینمایند که بعضی سیستم ها گاز ها را ردیابی و کاوش مینمایند . باید بگوییم که چنین موضوعی به این شکل صحت ندارد و تمامی سیستم های رادار زمینی دستی و فلزیاب ضد ضربه  و معدن یاب توانایی پیدا نمودن انواع اهداف از نوع آهن مس روی طلا نقره نیکل کروم و … را دارد .

البته در رابطه با اهدافی که دارای قدمت و گذشت مرور زمان میگردد بطور طبیعی در محدوده اطراف آنها، گاز دی اکسید هیدروژن و سولفات ، هیدروژن ، آرسنیک و دی پتریک و آنتی موان شکل خواهد گرفت که نوع گاز پدید آمده، بستگی به جنسیت هدف و مواد معدنی و منابع اطراف آن دارد و در مواقعی که اطراف هدف دچار هواز دهی با سستی و نرمی در لایه ها و نقاط اطراف هدف گردد، گازها موجب میگردد جریان انرژی امواج متعلق به هدف از اینگونه نقاط خارج گردیده و به سمت لایه روی زمین منتقل میشود که به آن همرفتی میگویند و تمامی سیستمهای دنیا از هر مدل و نوعی که باشد، با این مسئله روبرو خواهند شد و یک اپراتور با تجربه که در حال استفاده از یک فلزیاب ضد ضربه میباشد میتواند این موضوع را با تنظیم صحیح به راحتی رفع و مرکز هدف را کاوش نماید. یکی از سوالاتی که ممکن است برای اپراتور ها پیش بیاید این است که آزمایش هدف در لایه های زیرین زمین چگونه باید باشد؟

در مراحل اولیه از سطح زمین آغاز نموده و بعد از آشنا شدن با عملکرد سیستم هدف را در داخل زمین در عمقهای لوله پلیکا هم میتوانید قرار دهید و تست و آزمایش نمایید و اینکه هدف را در گذشته قرار داده باشند یا در همان زمان تست ، زیاد تفاوتی نمیکند. سیستمهایی نیز وجود دارند که بیصدا هستند و بعد از برخورد با هدف ، صدا ایجاد میکنند ، ایندسته از سیستمها عمدتا بر سر کوئل یا لوپ تغییر ولتاژ پدید آورده که این عملکرد در امواج یا انرژی با جریان حاصله ثابت در مدار تاثیر گذاشته و صدا ایجاد میشود یا سیستم بیصدا میشود . این حالت در ایندسته از سیستمها به هر مانعی میتواند به راحتی واکنش نشان دهد و از نظر نفوذ در عمق زیاد با این حالت هم سیستم توان زیادی نداشته و اگر سیستم دارای حالت صدای یکسره باشد، باید به این حالت سیستم را تنظیم نمایید تا قدرت نفوذ و دریافت اهداف را با تغییر صدا بصورت افزایش یا کاهش داشته باشد.فروش فلزیاب ضد ضربه در شرکت دنیای فلزیاب نیز موجود میباشد

ما در اینجا به معرفی انواع سیستم فلزیاب از شرکت معتبر و بزرگ تولید کننده می پردازیم .

فلزیاب خارجی ارزان و حرفه ای و اسکنر های تصویری شرکت سان استون آمریکا :

خدمات پس از فروش:

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن فلزیاب حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که فلزیاب را از

آن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش

داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید فلزیاب خود را ارتقا دهید .

پس از انتخاب فلزیاب مورد نظر ما در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.

تمامی محصولات این شرکت دارای گارانتی پشتیبانی و خدمات پس از فروش می باشد.

خدمات پس از فروش شرکت دنیای فلزیاب از قبیل پاسخ گویی تلفنی و حضوری

به مشتریان برای رفع اشکال در کار کردن اپراتور با دستگاه یا مشاوره در زمینه های دیگر

ارسال فلزیاب و طلایاب به تمامی نقاط کشور پس از انتخاب فلزیاب مورد نظر ما در سریع ترین

زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند. 

 

جهت ارتباط با کارشناسان ما و خرید فلزیاب با ما تماس بگیرید

۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲

۰۹۱۹۹۸۸۵۴۰۰

محتوا پیشنهادی

فلزیاب AQUAPULSE AQ1B ساخت انگلستان

فلزیاب AQUAPULSE AQ1B ساخت انگلستان

فلزیاب آکواپالس ساخت انگلستان فلزیاب Aquapulse AQ1B ساخت شرکت آکوا اسکن انگلستان است، که به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

Call Now Button